Manager servicii de plasament de tip rezidențial copii A.O.„Concordia.Proiecte sociale”

Căutăm Manager servicii de plasament de tip rezidențial copii în cadrul A.O.„Concordia. Proiecte sociale” din mun. Chișinău, str. A. Corobceanu 13/1 pentru suplinirea postului vacant.

A.O. ’’Concordia. Proiecte Sociale’’ descoperă zi de zi oameni profesioniști, care activează împreună pentru a realiza obiectivele propuse, prin stimularea creșterii spiritului de echipă.

Responsabilități:
- Asigură, coordonează, conduce şi organizează activitățile Departamentului;
- Coordonează eficient personalul din subordine;
- Inițiază, stabilește și organizează, întâlniri cu reprezentanții autorităților publice locale și alte instituții implicate în rezolvarea problemelor centrelor din subordine;
- Participă la scrierea proiectelor și implementarea acestora;
- Realizează conform domeniului de competență previziunea bugetului anual pentru toate activitățile planificate și prezintă conducerii bugetul  spre aprobare;
- Întocmește și prezintă în termen rapoartele stabilite;
- Asigură respectarea cadrului legal în executare sarcinilor delegate.

Așteptări faţă de candidaţi:
- Studii în domeniul pedagogiei, asistenței sociale, psihologiei;
- Experiență în domeniu social minimum 5 ani;
- Cunoştinţe temeinice ale cadrului legal în domeniul drepturilor și protecției copilului din Republica Moldova;
- Bune abilități de comunicare, spirit de lucru în echipă, empatie;
- Punctualitate, responsabilitate, onestitate;
- Cunoștințe de operare PC (Word, Excel, Internet);
- Permis de conducere categoria B.

Oferim:
- Salariu atractiv – care oferă oportunitatea unei vieți la tine acasă;
- Bonus anual;
- Buget personal pentru dezvoltare, participări la training-uri și conferințe specializate;
- Seminare de integrare a colegilor noi, pentru ca perioada de acomodare să fie mai eficientă și desigur mai plăcută;
- Experiență în proiecte internaționale;
- Team building-uri/ evenimente de relaxare oferite de către organizație;
- Zi liberă de ziua ta, cu menținerea salariului – pentru a fi mai aproape de cei dragi;
- Plus 1 zi de concediu suplimentar pentru fiecare 1 an lucrat în organizație;
- Birou confortabil și dotat cu birotică;
- Pachet gratuit de comunicare, inclusiv și aparat telefonic la solicitare.
- Program de muncă: deplin;
A.O. "Concordia. Proiecte. Sociale", este o organizație care protejează copiii / beneficiarii de orice abuz asupra acestora și are aprobată o Politică pentru Protecția Copilului și Codul de Conduită care se respectă în totalitate de către angajați.

Locul de muncă: Sediul A.O.„Concordia.Proiecte sociale” din mun. Chișinău, str. A. Corobceanu 22, Republica Moldova.

Rugăm să transmiteți CV-ul D-stră și scrisoarea de intenție, indicînd POZIȚIA la care aplicați, la următoarea adresă de e-mail: hr.moldova(at)concordia.md
Telefon: 069514881
Sediul AO ”Concordia. Proiecte Sociale”, str. A. Corobceanu 13/1, or. Chișinău.

Atenție* Pentru moment, este imposibilă recepționarea mesajelor de pe: yandex, mail.ru, zen, sputnik și alte platforme rusești.