Pedagog/-ă social/-ă în mai multe Centre Multifunctionale

Căutăm Pedagog/-ă social/-ă în cadrul Centrului Multifuncțional Dubăsarii Vechi din s. Dubăsarii Vechi, r-nul Criuleni și Văleni din s. Văleni, r-nul Cahul, pentru suplinirea postului vacant.

A.O. „CONCORDIA. Proiecte Sociale’’ descoperă zi de zi oameni profesioniști, care activează împreună pentru a realiza obiectivele propuse, prin stimularea creșterii spiritului de echipă.

Responsabilități:

  • Asigură supravegherea copiilor;
  • Participă activ la procesul de educație al copiilor, în scopul integrării sociale al acestora;
  • Este responsabil/-ă de viața și sănătatea copiilor;
  • Participă la organizarea sărbătorilor și la alte activități cu caracter festiv;
  • Evaluează sistematic calitatea și impactul activității desfășurate;
  • Asistă și îndrumă copiii la efectuarea temelor școlare;
  • Organizează activități festive/ distractive cu beneficiariii din plasament;

Așteptări faţă de candidaţi:

  • Studii superioare în domeniul pedagogiei și/sau psihologiei;
  • Experienţă de lucru cu copiii -  min. 2 ani;
  • Empatie și afecțiune față de copii, capacitate de interacțiune și comunicare;
  • Abilități de mediere a conflictelor, perseverență, energie, stăpînire de sine;

Oferim:

  • Salariu atractiv – care oferă oportunitatea unei vieți la tine acasă;
  • Bonus anual;
  • Asigurare medicală facultativă;
  • Buget personal pentru dezvoltare, participări la trening-uri și conferințe specializate;
  • Seminare de integrare a colegilor noi, pentru ca perioada de acomodare să fie mai eficientă și desigur mai plăcută;
  • Experiență în proiecte internaționale;
  • Teambuilding-uri/ evenimente de relaxare - oferite de către organizație;
  • Zi liberă de ziua ta, cu menținerea salariului – pentru a fi mai aproape de cei dragi;
  • Plus 1 zi de concediu anual la fiecare 1 an lucrat în organizație;
  • Birou confortabil și dotat cu birotică;
  • Program de muncă: 50% normă de muncă (0,5 unitate de salariu) pentru CM Dubăsarii Vechi;
  • Program de muncă: 100% normă de muncă (1 unitate de salariu) pentru CM Văleni;
  • Program de muncă: 100% normă de muncă (1 unitate de salariu) pentru CM Lăpușna.

Locul de muncă: Centrul Multifuncțional Dubăsarii Vechi din s. Dubăsarii Vechi, r-nul Criuleni.

Centrul Multifuncținal Văleni din s. Văleni, r-nul Cahul.
Centrul Multifuncținal Lăpușna

A.O. „CONCORDIA. Proiecte Sociale" este o organizație care protejează copiii / beneficiarii de orice abuz asupra acestora și are aprobată o Politică pentru Protecția Copilului și Codul de Conduită, care se respectă în totalitate de către angajați;

Rugăm să transmiteți CV-ul dvs. și scrisoarea de intenție, indicând POZIȚIA la care aplicați, la următoarea adresă de e-mail: hr.moldova(at)concordia.md
Telefon: 0 22 23 55 81.

Sediul A.O. „CONCORDIA. Proiecte Sociale”, str. A. Corobceanu 13/1, mun. Chișinău.

Atenție* Pentru moment, este imposibilă recepționarea mesajelor de pe: yandex, mail.ru, zen, sputnik și alte platforme rusești.