Pedagog/-ă social/-ă în cadrul Centrului de Plasament Temporar Republican ”Casa Concordia”, din mun. Chișinău, str. Gherman Pîntea 39

Căutăm Pedagog/-ă social/-ă în cadrul Centrului de Plasament Temporar Republican ''Casa Concordia'', din mun. Chișinău, str. Gherman Pîntea 39.
A O ’’Concordia. Proiecte Sociale’’, descoperă zi de zi oameni profesioniști, ceea ce activează împreună zi de zi pentru a obține obiectivele propuse, prin stimularea creșterii spiritului de echipă.

Responsabilități:
• Participă activ la procesul de educare al copiilor;
• Acţionează pentru asigurarea unui mediu securizant pentru copii;
• Organizează și participă împreună cu copiii la activități gospodărești (curățenie, servirea mesei), precum și la activități culturale;
• Asigură supravegherea copiilor pe timp de noapte;

Așteptări faţă de candidaţi:
• Studii superioare/ sau medii de specialitate în domeniul pedagogiei și/sau psihologiei sau în alte domenii similare;
• Experienţă - minim 3 ani;
• Participarea la cursuri, traininguri în domeniul pedagogiei generale, psihologia copilului - constituie un avantaj;
• Experiența de lucru cu adolescenții - constitue avantaj;
• Cunoaşterea limbii române;
• Empatie și afecțiune față de copii, capacitate de interacțiune și comunicare;
• Abilități de mediere a conflictelor, perseverență, energie, empatie, stăpînire pe sine.

Oferim:

  • Salariu atractiv – care oferă oportunitatea unei vieți la tine acasă;
  • Bonus anual;
  • Asigurare medicală facultativă;
  • Buget personal pentru dezvoltare, participări la trening-uri și conferințe specializate;
  • Seminare de integrare a colegilor noi, pentru ca perioada de acomodare să fie mai eficientă și desigur mai plăcută;
  • Program de muncă stabil, cu pauza de masă;
  • Experiență în proiecte internaționale;
  • Team building-uri/ evenimente de relaxare oferite de către organizație;
  • Zi liberă de ziua ta, cu menținerea salariului – pentru a fi mai aproape de cei dragi;
  • Plus 1 zi de concediu anual la fiecare 1 an lucrat în organizație;
  • Tichete de masă;
  • Birou confortabil și dotat cu birotică;
  • Pachet gratuit de comunicare, inclusiv și aparat telefonic la solicitare;
  • Program de muncă - deplin.

Loc de muncă: Centrul de Plasament Temporar Republican ''Casa Concordia''', str. Gherman Pîntea 39, mun. Chișinău

A.O. "Concordia. Proiecte. Sociale", este o organizație care protejează copiii / beneficiarii de orice abuz asupra acestora și are aprobată o Politică pentru Protecția Copilului și Codul de Conduită care se respectă în totalitate de către angajați.

Vă rugăm să transmiteți CV-rile și scrisorile D-stră de intenție, pînă la data de 24.07.2023, indicînd POZITIA la care aplicați, la următoarea adresă de e-mail: hr.moldova(at)concordia.md  .
Telefon: 069514881
Sediul AO ”Concordia.Proiecte Sociale”, str. A. Corobceanu 13/1, or. Chișinău.

Atenție* Pentru moment, este imposibilă recepționarea mesajelor de pe: yandex, mail.ru, zen, sputnik și alte platforme rusești.