Psiholog Lăpușna din s. Lăpușna r-nul Hîncești; Pleșeni din s. Pleșeni r-nul Cantemir, Sănătăuca din s. Sănătăuca, r-nul Florești, Tudora din s. Tudora, r-nul Ștefan Vodă și Văleni din s. Văleni, r-nul Cahul

Căutăm Psiholog/psihologă pentru evaluarea și consilierea beneficiarilor în cadrul Centrelor Multifuncționale Lăpușna din s. Lăpușna r-nul Hîncești; Pleșeni din s. Pleșeni, r-nul Cantemir,  Sănătăuca din s. Sănătăuca, r-nul Florești, Tudora din s. Tudora, r-nul Ștefan Vodă și Văleni din s. Văleni, r-nul Cahul.

A.O. „CONCORDIA. Proiecte Sociale’’ descoperă zi de zi oameni profesioniști, care activează împreună pentru a realiza obiectivele propuse, prin stimularea creșterii spiritului de echipă.

Responsabilități:

  • Efectuarea evaluării psihologice a beneficiarilor, pe baza instrumentelor specifice;
  • Desfășurarea activităţii de consiliere psihologică și terapie individuală;
  • Optimizarea și armonizarea relațiilor dintre beneficiar și familia acestuia și a relațiilor cu comunitatea;

Așteptări faţă de candidaţi:

  • Studii superioare în domeniul psihologiei/psihopedagogiei;
  • Experienţă în domeniul psihologiei - constituie un avantaj;
  • Cunoştinţe în domeniul consilierii pe probleme de familie, terapie comportamentală;
  • Cunoaşterea limbilor română şi rusă;
  • Abilități de consiliere și discreție profesioanală;
  • Capacitate de comunicare și dezvoltare de relații personale cu beneficiarii;
  • Motivare, dinamism, empatie.

Oferim:

  • Salariu atractiv – care oferă oportunitatea unei vieți la tine acasă;
  • Bonus anual;
  • Asigurare medicală de sănătate facultativă;
  • Buget personal pentru dezvoltare, participări la training-uri și conferințe specializate;
  • Seminare de integrare a colegilor noi, pentru ca perioada de acomodare să fie mai eficientă și desigur mai plăcută;
  • Dacă ești tânăr specialist și nu ai o experiență - ai un mentor dedicat care te va ajuta să te integrezi,  prin diverse training-uri și suport;
  • Program de muncă stabil, cu pauza de masă;
  • Experiență în proiecte internaționale;
  • Team building-uri/ evenimente de relaxare, oferite de către organizație;
  • Zi liberă de ziua ta, cu menținerea salariului – pentru a fi mai aproape de cei dragi;
  • Plus 1 zi de concediu anual la fiecare 1 an lucrat în organizație;
  • Birou confortabil și dotat cu birotică;
  • Pachet gratuit de comunicare, inclusiv și aparat telefonic - la solicitare;
  • Program de muncă: 0,5 normă de muncă.

Locul de muncă:

  • Centrul Multifuncțional Lăpușna din s. Lăpușna, r-nul Hîncești;
  • Centrul Multifuncțional Pleșeni din s. Pleșeni, r-nul Cantemir;
  • Centrul Multifuncțional Sănătăuca din s. Sănătăuca, r-nul Florești;
  • Centrul Multifuncțional Tudora din s. Tudora, r-nul Ștefan Vodă;
  • Centrul Multifuncțional Văleni din s. Văleni, r-nul Cahul.

A.O. „CONCORDIA. Proiecte Sociale" este o organizație care protejează copiii/beneficiarii de orice abuz asupra acestora și are aprobată o Politică pentru Protecția Copilului și Codul de Conduită, care se respectă în totalitate de către angajați.

Rugăm să transmiteți CV-ul D-stră și scrisoarea de intenție, indicînd POZITIA la care aplicați, la următoarea adresă de e-mail: hr.moldova(at)concordia.md.
Telefon: 060078811

Sediul A.O. „CONCORDIA. Proiecte Sociale”, str. A. Corobceanu 13/1, mun. Chișinău.

Atenție* Pentru moment, este imposibilă recepționarea mesajelor de pe: yandex, mail.ru, zen, sputnik și alte platforme rusești.